Święta Wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. Przedszkolaki wspólnie zasiadły do świątecznego śniadanka. Stoły zastawione były pysznościami przygotowanymi przez pracowników kuchni a panie woźne wraz z nauczycielkami zadbały o piękny wystrój stołów. W tym czasie do przedszkolaków przyszedł, jak co roku szczególny gość - wielkanocny zajączek, który po wspólnej zabawie zostawił dla dzieci koszyczki ze świątecznym upominkiem. ,,Wielkanocne zamieszanie w przedszkolu” wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

W środę 20 grudnia w przedszkolaki z grupy Żabki  przedstawiły dla swoich rodziców Jasełka. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki z grupy Żabki odwiedziły gnieźnieńską rodzinną firmę "Szeszycki". Miały okazję poznać w jaki sposób towary codziennego użytku są przygotowywane i transportowane do sklepów. Firma "Szeszycki" przygotowała dla nas słodki poczęstunek, film przestawiający pracę firmy oraz wykreślankę tematyczną.

15 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień - Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody tego dnia stworzyły okazję do odkrywania talentów i pobudzania kreatywności u dzieci. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach mogliśmy poznać historię kropki, dostrzec ją w miejscach, w których wcześniej nikt na kropki nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w  codziennym życiu. Tego dnia w  przedszkolu każda grupa obchodziła ten dzień w wyjątkowy sposób. W grupie "Żabki" dzieci poznały historię "zwykłej-niezwykłej" kropeczki. Z zaciekawieniem słuchały piosenki " Kropka w kropkę", odpowiadały chętnie na pytania dotyczące piosenki. Brały udział w zabawie ruchowej oraz wykonały przepiękne prace plastyczne.

Żabki miały okazję zapoznać się z pracą stażaków Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Dzieci obejrzały wozy stażackie oraz ich wyposażenie, które niejednokrotnie jest wykorzystywane do ratowania ludzkiego życia i mienia. Żabki uczestniczyły w warsztatach związanych ze sposobem bezpiecznego używania przedmiotów codziennego użytku. Wykazały się wiedzą i umiejętnościami przewidywania zagrożeń.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej za Waszą odpowiedzialną i niebezpieczną pracę. Życzymy Wam wszelkiej pomślności, wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowm oraz obyście szczęśliwie cali i zdrowi wracali z akcji.