Przedszkole dawniej i dziś

Krótko o historii

Przedszkole nr 17 powstało w kwietniu 1984 roku i przyjęło nazwę „Piastowska Gromada”. Początkowo liczyło 5 oddziałów dopołudniowych i jeden popołudniowy  tzw. zerówkę.  Przez kilka lat funkcjonowała filia przedszkola, która mieściła się w bloku mieszkalnym na os. Orła Białego. Pierwszym dyrektorem przedszkola była pani Łucja Zawitkowska, a od 1997 do 2012 pani Jolanta Dorywalska.

Pierwsi nauczyciele, którzy pozostali aktywni zawodowo do dziś to p. Grażyna Hybza (dziś dyrektor przedszkola), p. Krystyna Bernacka, p. Elżbieta Cieślewicz, później dołączyły do nas kolejno p. Danuta Selbirak, p. Anna Baszczyńska, natomiast pracownicy obsługi pracujący od początku funkcjonowania przedszkola to: p. Urszula Ejankowska oraz p. Kazimierz Gendera.

Pierwsi absolwenci to często dzisiejsi rodzice naszych wychowanków.

A dziś…

Przedszkole nr 17 to nadal radosna, ciepła i pełna życia placówka. Posiadamy swój hymn, logo oraz  pięć grup, które mają swoje nazwy:

Przedszkole mieści się w przestronnym i słonecznym budynku. Posiadamy pięć przestrzennych sal zajęć wyposażonych w meble, zabawki i pomoce spełniające wymogi edukacyjne i wymogi bezpieczeństwa. Mamy też dużą szatnię dla dzieci, którą wykorzystujemy jako salę do ważnych uroczystości

Łazienki przy salach przystosowane są do małych dzieci, kolorowe i estetyczne.

W placówce funkcjonuje nowocześnie wyposażona kuchnia. Posiłki przygotowujemy w oparciu o program kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu „Zdrowy przedszkolak”. Dodajemy do posiłków zdrowe produkty podnosząc ich wartości odżywcze oraz smakowe, min różnego rodzaju mąki: orkiszową, razową,  z amarantusa, cieciorki, olej lniany Budwigowy, własne jogurty z mrożonymi owocami, własne wypieki.

Przygotowujemy dla rodziców degustację naszych produktów, głównie jogurtów lub  past do smarowania pieczywa.

Posiadamy tablicę interaktywną, nowoczesny sprzęt komputerowy oraz stały dostęp do Internetu, a także bogaty zbiór pomocy dydaktycznych, książek, kostiumów i akcesoriów wykorzystywanych do zajęć i inscenizacji. Dzieci mogą w dowolnym czasie korzystać z ośrodków aktywności twórczej tzw. Kącików: książki, teatralnego, plastycznego, muzycznego i innych organizowanych zgodnie z realizowanym tematem.

Mamy dobrze wyposażoną mini salę gimnastyczną, bogaty sprzęt do zabaw ruchowo-sprawnościowych i ćwiczeń gimnastycznych.

Budynek i jego otoczenie jest zadbane, czyste, kolorowe. Wokół budynku jest ogród przedszkolny, ogrodzony i otoczony zielenią, wyposażony w urządzenia do zabaw i piaskownice.