Dzięki uprzejmości Mamy Michała dzieci mogły zobaczyć małe kurczaczki. Dowiedziały się co jedzą, gdzie śpią i jak należy się nimi opiekować. Zobaczyły także różnice pomiędzy wielkością jaja strusiego, kurzego czy przepiórczego. Był czas na pogłaskanie i pieszczoty tych małych zwierzątek co spowodowało, że nikt nie chciał ich wypuścić z rąk. Dziękujemy za mile spędzony czas.

Tydzień kosmicznych wiadomości. Dzieci poznawały i rozmawiały  w tym czasie właśnie o galaktyce, ciałach niebieskich i Układzie Słonecznym. Okazało się, że bardzo wiele z nich posiada ogromną wiedzę o kosmosie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do tematu i w kosmicznych zajęciach aktywnie uczestniczyły. Poznały także polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który w tak odległych czasach dokonał wielkiego odkrycia. Zbudowały rakietę i bawiły się w lot kosmos.

W marcu obchodziliśmy Dzień Dentysty. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Dzieci dowiedziały się jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.

W marcu obchodzą swój dzień pandy. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się ciekawych informacji na temat tego zwierzęcia, między innymi, że: Panda wcale nie zapada w zimowy sen, większość dnia spędza na jedzeniu oraz bardzo lubi spać i przytulać się. W zabawach ruchowych dzieci zamieniły się w Pandy. Wykonały również prace plastyczne.