Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek 15 września w przedszkolu odbyła się impreza czytelnicza z okazji przypadającego tego dnia „Międzynarodowego  Dnia Kropki.” Spotkanie było zorganizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna a dokładnie z p.Ewą kierownikiem Filii nr 2. Inspiracją tego spotkania była książka  Petera Reynoldsa pt: „The Dot.” Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Vashti to nieśmiała dziewczynka, która nie wierzy w swoje możliwości. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, w końcu zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki.Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Kropka może być początkiem fajnego rysunku lub nowej przygody.Tak kończy się opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę.

Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Każdy z nas ma jakiś talent. Trzeba tylko pozwolić mu się ujawnić, nie bać się próbować i doceniać nawet mały wysiłek. Podczas tego spotkania dzieci bawiły się przy książkach o kropce. Wykonywały różne zadania które wymagały wysiłku i odwagi. Dzieci ze wszystkim sobie bardzo dobrze radziły.

Doceniajmy więc każdy wysiłek dziecka, który będzie początkiem Jego sukcesów.

Zebranie z Rodzicami

Dnia 12 września 2017r.( wtorek) o godz. 16.15 odbędzie się zebranie

z Rodzicami wszystkich grup. Po spotkaniu z dyrektorem przedszkola odbędą się zebrania w grupach.  Serdecznie zapraszamy

Witajcie po wakacjach!

Zajęcia adaptacyjne

Informujemy, że 31 sierpnia 2017 r. od godz. 11.00 - 12.00 odbędą się kolejne zabawy i zajęcia adaptacyjne dla nowych dzieci z Rodzicami. Jednocześnie informujemy, że przedszkole rozpoczyna funkcjonowanie od 1 września 2017 r. od godz. 5.30.

"NIE BIORĘ, NIE PIJĘ..., ŻYJĘ! BIORĘ ŻYCIE NA TRZEŹWO"

Pod takim hasłem w dniach 22 – 25.06.2017 r. obchodzony był w Gnieźnie weekend profilaktyczny.

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta przygotował w związku wydarzenia w których mogły wziąć udział grupy przedszkolne

W dniu 22.06.2017 r. na placu św. Wojciecha odbyła się symulacja wypadku samochodowego z udziałem Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie i policji oraz happening uliczny podczas którego dzieci z przedszkoli „wygwizdały” kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu.

Każde dziecko dostało gwizdek oraz balon ;)