MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.Była to okazja do spotkania dzieci z grupy „Motylki” i „Żabki,”  które spotkały się z wróżką i prawdziwą księżniczką. Wysłuchały bajki pt: „Śpiąca królewna” czytanej przez księżniczkę. Brały udział w różnych zabawach, rozwiązywały zagadki związane z różnymi bajkami oraz wcieliły się w postacie księżniczek, rycerzy i książąt.

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy Żabki (5-6 latki)

W dniu 15.11.2017 r. o godz. 15.00  zapraszamy Rodziców dzieci z grupy "Żabki" na spotkanie dotyczące realizacji w naszym przedszkolu międzynarodowego programu promocji zdrowia i dobrego samopoczucia  „Przyjaciele Zippiego". Program  koordynuje  Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie. Podczas spotkania rodzice zapoznają się z zamierzeniami programu oraz sposobem prowadzenia zajęć.

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 5-8 lat z różnymi możliwościami i zdolnościami. Program propaguje dbałość o zdrowie emocjonalne najmłodszych. Podczas zajęć dziecko ma możliwość nabywania umiejętności społecznych i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Doświadczenie wynikające z wieloletniego prowadzenia programu na całym świecie i w naszym kraju, pozwala zaobserwować potrzebę rozmowy z dziećmi na dotykające je problemy jak np.: konflikty z rówieśnikami, uczucia, radzenie sobie ze zmianą, pomoc innym. Umiejętności kształtowane w dzieciach w wyniku udziału w programie, wpływają na sposób ich funkcjonowania w wieku szkolnym i dorosłym. Pozytywne rezultaty programu pozwalają  sądzić, że w naszym przedszkolu odniesie on zamierzony efekt.

Spotkanie z rodzicami oraz zajęcia Programu "Przyjaciele Zippiego" będzie prowadziła p. Janetta Karska.

Więcej informacji dotyczących programu znajduje się  na stronie internetowej: www.pozytywnaedukacja.pl

Wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt

Nasze Przedszkole wspiera Schronisko dla bezdomnych zwierząt. W tym roku także przyłączyliśmy się do zbiórki karmy i wszelkich artykułów, które potrzebne są dla zwierzaków. Dzieci z grupy Pszczółki i Żabki jako przedstawiciele naszego przedszkola dziś odwiedziły schronisko, aby przekazać dary dla mieszkańców schroniska. Psiaki oraz koty przywitały dzieci głośnym szczekaniem, przytulaniem się i na pewno były bardzo wdzięczne za pomoc. My w imieniu pracowników i przedstawicieli Schroniska także bardzo dziękujemy Rodzicom za okazane serce i zebraną dość sporą ilość karmy, koców, naczyń zabawek i wiele innych potrzebnych rzeczy. Dziękujemy bardzo :)

Dzień Ziemniaka w przedszkolu

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Tego dnia dzieci wykonały prace plastyczne – sylwety ziemniaków ozdobione według własnego pomysłu, na obiad miały ziemniaczaną potrawę – placki ziemniaczane a po południu odbyły się sportowe konkurencje z ziemniakami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach i czerpały wiele radości. Bardzo się cieszymy że frekwencja dzieci i pogoda nam dopisała.

Konkurs „Ziemniaki Cudaki” zakończony

Co roku w konkursie na kukiełkę z ziemniaka bierze udział dużo dzieci. I tym razem nasz stół zapełnił się mnóstwem stworków ziemniaczanych wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie kukiełki były piękne, wymyślne i śmieszne,dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem i małymi niespodziankami za wykonanie stworka. Bardzo dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za pomoc w wykonaniu kukiełek. Oczywiście zachęcamy do udziału w konkursie już za rok.