Przedszkole na medal

Urodziny przedszkola

ZWIEDZANIE NA BOCIANIE

Polska jest naszym domem. Miejscem, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Tu rozpoznajemy miejsca, domy, ulice, ludzi. Tu są zapachy, smaki, które dobrze znamy i lubimy. W domu, w Polsce wszystko jest nam bliskie i znane.   Do takich wniosków doszły dzieci z naszego przedszkola. Drogą wyobraźni zwiedzały góry, morze i jeziora podróżując na bocianie.

Powróciły do rodzinnego Gniezna, o którym w przepiękny sposób opowiedziała Lidia Szarmach, przewodnik po Wzgórzu Lecha, miłośnik historii, propagator wiedzy o ziemi gnieźnieńskiej.

Spotkanie miało  przygotować dzieci do udziału w konkursie plastycznym „ Polska. To lubię”.

"Mali odkrywcy historii - Śladami Piastów"

23 marca w ramach realizacji projektu edukacji regionalnej "Mali odkrywcy historii - Śladami Piastów" przedszkole nasze odwiedziła grupa artystów z Toruńskiego Towarzystwa "Kapsuła Czasu". Aktorzy zaprezentowali inscenizację legendy "Od Popiela do Piasta", wprowadzając dzieci w świat wartości, kultury i tradycji własnego narodu, rozbudzając w nich zainteresowanie życiem naszych przodków. W bardzo ciekawy i przystępny sposób artyści pokazali dzieciom początki budowania się państwowości polskiej, począwszy od Piasta i Rzepichy po Ziemowita - pierwszego władcę z dynastii Piastów. Przedszkolaki miały doskonałą okazję do zapoznania się również ze strojami za czasów Piasta oraz bronią wojów i rycerzy.

Święto Wody ze Zdrojkiem