Przedszkole nr 17

XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Email Drukuj PDF

Już po raz szesnasty Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” organizowała w dniach 03-10 czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa  wolontariuszy oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Czytać głośno, po cichu, czytać książkę tradycyjną, e-booka, słuchać audiobooka… Możliwości mnóstwo, więc warto, by czytanie stało się naszym zwyczajem. Najlepiej zacząć już od najmłodszych lat. W naszym przedszkolu również co roku organizujemy spotkania czytelnicze podczas trwania tego tygodnia.  W tym roku wyglądało to tak, że każda grupa zapraszała do siebie całą społeczność przedszkola i tam p.Dyrektor i panie nauczycielki czytały dla dzieci. Do każdej bajki przeprowadzona była zabawa, zagadki. Ponadto  były występy uczniów z Gimnazjum Nr 4 i naszych przedszkolaków z tańcem i piosenką oraz inscenizacją.