Przedszkole nr 17

Witaj Mikołaju!

Email Drukuj PDF

Grudzień to wyjątkowy czas...czas przedświątecznej magii. Taki właśnie czas nastał w naszym przedszkolu. Początkiem przedświątecznych przygotowań są Mikołajki. Świąteczna aura, radość i uśmiech towarzyszą nam nieustannie. 6. grudnia zawitał do naszej Gromady wyjątkowy Gość. Sprawił, że na twarzach naszych milusińskich pojawił się jeszcze większy uśmiech niż dotychczas - a radości z otrzymanych prezentów nie było końca. Uroczystości towarzyszył występ naszych Żabek oraz degustacja ciasteczek dla dzieci z dietą bezmleczną i bezglutenową.

„BASIA W BIBLIOTECE” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Email Drukuj PDF

Basia, bohaterka książek Zofii Staneckiej, już od kilku lat uczy dzieci poznawać świat. Seria książeczek o Basi, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. I nie ma się co dziwić. Z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna bajka to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu. W tym roku ukazała się kolejna pozycja pt. „Basia w bibliotece”. W książce nauczycielka przedszkola: pani Marta – zabiera Basiną grupę na warsztaty biblioteczne. Mali czytelnicy mają możliwość poznania bliżej tego magicznego miejsca – jakim jest właśnie biblioteka. Tak jak to uczyniły dzieci z naszego przedszkola, które w dniu imienin Basi odwiedziły Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a. Na początku spotkania zostały przywitane przez dyrektora gnieźnieńskiej książnicy, Janusza Ambrożego, który zachęcił dzieci do częstego odwiedzania biblioteki. Miały także  okazję posłuchać głośno czytanej książki „Basia w bibliotece” przez zastępcę dyrektora biblioteki Romanę Lechert oraz dyrektora przedszkola Grażynę Hybzę. Przeczytane fragmenty uzmysłowiły dzieciom, że w bibliotece dzieje się wiele wspaniałych rzeczy i są fajne książki warte przeczytania. A może lektura zachęci do tego, by razem z rodzicami albo starszym rodzeństwem odwiedzały częściej bibliotekę? Bo Basię naprawdę warto naśladować. Zwłaszcza w tym przypadku.

„BASIOWY BAL PASIASTYCH” -OGŁOSZENIE

Email Drukuj PDF

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada” bardzo aktywnie zachęcają do czytania wartościowych książek dla dzieci, zwłaszcza polskich pisarzy. Dlatego od kilku lat popularyzują wspólnie cykl książek Zofii Staneckiej o Basi Pasiastej.

Przypominamy, że 04.12.2017 r. tj (poniedziałek) dzieci z 4 grup: „Motylki” „Pszczółki” „Żabki” i „Muchomorki” jadą do biblioteki Filia nr 2 ul Staszica 12a na spotkanie z kolejną książką pt: „Basia w bibliotece” Prosimy ubrać dzieci w paski.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Email Drukuj PDF

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Miękki, puchaty i taki z łatką. W listopadzie  swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.Z okazji tego święta zaproszona została do przedszkola instruktorka tańca p. Michalina Krysińska, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przeczytała wiersz A. Bednarek pt: „Tańczący miś” i po przeprowadzeniu rozgrzewki  przećwiczyła z wszystkimi tańce do muzyki związanej z misiami. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące misiowych bohaterów książkowych(Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Antosia z grupy „Motylki” recytowała wiersz Cz. Janczarskiego pt: „Naprawimy misia.”Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

 

Policjant w przedszkolu

Email Drukuj PDF

We wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji. Pani policjantka zapoznała dzieci z pracą policjanta, ale przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci utrwalały numery alarmowe, a także praktyczna naukę przechodzenia przez jezdnię. Dzieci bardzo chętnie brały udział w scenkach przedstawiających ruch uliczny z użyciem rekwizytów. Na koniec spotkania dzieci dziękując za zajęcia wręczyły pani policjantce upominek.

Strona 2 z 36