Przedszkole nr 17

XVII TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Email Drukuj PDF

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.

W dniach 04-08 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu również odbyły się imprezy czytelnicze. Rozpoczęliśmy od przeczytania przez p.dyrektor i nauczycielki „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Następnie czytane były przez rodziców naszych dzieci i p. policjantkę bajki i opowiadania mówiące o wartościach i bezpieczeństwie. Były to następujące utwory: „Jaś –nie umiał bawić się w grupie,” „Kocia-Kicia mówi nie,” „O tym jak Grześ przez jezdnię przechodził,” „W krainie wartości,” „Braciszek i siostrzyczka.”  Dziękujemy gościom za pomoc w organizacji spotkań. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom jest okazją do podkreślenia zalet wynikających z czytania dziecku przynajmniej 20 minut codziennie. Dziecko, któremu się czyta, rozwija wyobraźnię i zdolność koncentracji, wzbogaca swoje słownictwo i zainteresowania. Czytanie zbliża i tworzy więzi między ludźmi.

Bezpieczny przedszkolak

Email Drukuj PDF

MOTYLKI I MUCHOMORKI W GĄSAWIE

Email Drukuj PDF

Dzieci z grupy „Motylki” i „Muchomorki” wybrały się na wycieczkę do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie. Wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacyjno-wychowawczego pt: „Mali odkrywcy historii – śladami Piastów.” Dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych w których poznały z czego piecze się bułeczki, jak dawniej robiono masło i prało się rzeczy. Lepiły ptaszka z gliny i ozdabiały go piórkami. Przystrajały również wiklinowe muszelki kwiatami, kokardami i zielonymi listkami. Zwiedziły również zagrodę z różnymi zwierzętami.. Na koniec dzieci zjadły upieczone bułeczki i kiełbaski. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i ciekawych doświadczeń.


Piastowska Gromada świętuje Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

Wata cukrowa, dmuchany zamek, taniec z instruktorką, zawody sportowe, ozdabianie auta, konie, bryczka... aktywny Dzień Dziecka naszych Milusińskich...więcej zdjęć w zakładkach grup:) Zabawa była wspaniała!

Biesiada na ludowo

Email Drukuj PDF

Konkurs Przyśpiewek i Tańców „Biesiada na ludowo”, w którym nasze przedszkole reprezentowały dzieci z  grupy Pszczółki.

Strona 2 z 43