Przedszkole nr 17

Spotkanie przedstawicielką Gnieźnieńskiej Komendy Policji

Email Drukuj PDF

Bezpieczeństwo naszych wychowanków jest dla nas bardzo ważne, dlatego do naszego przedszkola zaprosiliśmy przedstawiciela Gnieźnieńskiej Komendy Policji, dokładnie panią policjantkę.

Pani policjantka zapoznała dzieci z umundurowaniem policjantów, a także z pracą jaką wykonują.

Przy wykorzystaniu ciekawych pomocy dydaktycznych uczyła dzieci zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, zapoznała dzieci z podstawowymi prostymi znakami drogowymi. Pani policjantka wyjaśniła dzieciom jak ważne dla bezpieczeństwa każdego człowieka jest podróżowanie samochodem tylko z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, a w przypadku podróżowania z dziećmi – przewożenia ich w fotelikach lub siedziskach bezpieczeństwa. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania pani policjantki oraz z ogromną ochotą brały udział w symulacjach ruchu drogowego.

Na koniec wszyscy razem nauczyliśmy się krótkiego wierszyka

 

„Mamo, tato, zanim wciśniesz gaz,

Bezpieczeństwa zapnij pas„

There are no images in the gallery.

”ZABAWY Z PLUSZOWYM MISIEM” KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY

Email Drukuj PDF

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia.  Bawią się nim dzieci na całym świecie od wielu, wielu lat. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Pomaga przetrwać trudne chwile w przedszkolu, jest towarzyszem rozmaitych zabaw i wielu dziecięcych przygód. Czy można więc wyobrazić sobie świat bez misia? Z pewnością byłby on o wiele smutniejszy, dlatego w Miejskim Ośrodku Kultury dnia 25 listopada 2014r. odbył się konkurs międzyprzedszkolny zorganizowany przez Przedszkole nr 3 w Gnieźnie. Nasze przedszkole reprezentowało troje dzieci z grupy Pszczółki: Nikola Gołębiak, Michał Pacanowski  i Sandra Szymańska. Dzieci  wspaniale  poradziły sobie ze wszystkimi  zadaniami. Za swą wiedzę otrzymały upominki i dyplomy. Dla wszystkich  dzieci najważniejsza jednak była dobra zabawa.

Gratulujemy!

There are no images in the gallery.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Email Drukuj PDF

Obchody takich świąt , jak Światowy Dzień Pluszowego Misia,  pozwalają na zapoznanie  przedszkolaków  ze wspaniałymi wierszami i bajkami o misiach, oraz na wspaniałą zabawę.

W  24 11 2014r tj (poniedziałek) każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.  Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych misiów w „Krainie Pluszowego Misia”. Gościliśmy p.bibliotekarkę Ewę Jaworską, która   przeczytała, pełną humoru a zarazem wzruszającą, opowieść  „Proszę mnie przytulić”  Przemysława Wechterowicza , która ukazała, że  najlepszym sposobem na udany dzień “jest mocne przytulenie się do kogoś” zwłaszcza do pluszowego misia. Dzieci z grupy „Pszczółki” recytowały wiersze o misiach. Były zabawy ruchowe i tańce z misiami. Niewątpliwym celem było i jest  wprowadzenie najmłodszych w krąg literatury dziecięcej. Czytanie rozbudza  bowiem ciekawość świata i wyobraźnię, uczy myślenia, rozwija język, doskonali pamięć, wzbogaca wiedzę dziecka. Miękki, puchaty i taki z łatką,  najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

There are no images in the gallery.

Zbieramy grosze na górę grosza

Email Drukuj PDF

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

Pokolenia pokoleniom

Strona 41 z 43