Przedszkole nr 17

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Email Drukuj PDF

14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. Świętuje więc cały personel przedszkola. Pani intendentka, panie kucharki, panie woźne oraz pan woźny. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie, aby zapewnić dzieciom wszechstronny i harmonijny rozwój. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 5-latki zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W sali Pszczółek zgromadziły się dzieci z pozostałych grup, a przede wszystkim pracownicy przedszkola, aby obejrzeć przygotowany przez dzieci występ, który rozpoczęto od odśpiewania naszego hymnu „Piastowska Gromada.” Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także teatrzyku oraz tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów.

Pani dyrektor i przedstawicielki Rady Rodziców obdarowały nas przepięknymi wrzosami i słodkim poczęstunek. Podczas tego wydarzenia Pani Dyrektor  wręczyła całemu personelowi dyplomy uznania, oraz nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.

Wszystkim pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy podczas opieki i wychowywania najmłodszych członków społeczności.

There are no images in the gallery.

ŚWIĘTO PYRY W PAWŁOWIE

Email Drukuj PDF

W sobotę 18 października, dzieci z grup „Słoneczka” i „Pszczółki” wraz z rodzicami i wychowawczyniami pojechały do Pawłowa, aby bawić się i spędzić czas w miłej atmosferze. Uczestnicy wycieczki zwiedzili mini ZOO, jeździli bryczką, rywalizowali w przeciąganiu liny oraz integrowali się podczas zabaw w kole. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku – pyry z gzikiem i pieczonych na ognisku kiełbasek. Dopisały dobry humor i pogoda, a wrażenia z wyjazdu pozostaną na długo w naszej pamięci!

There are no images in the gallery.

Dzień Przedszkolaka

Email Drukuj PDF

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

To święto Ani, Basi i Krzysia...

Dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce”

 

Dzień Przedszkolaka, to święto ustanowione przez sejm, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Taki dzień daje duże możliwości  przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszym przedszkolu  dzieci powitała wróżka, która częstowała cukierkami i czytała bajki.  Odpowiedni dobór literatury, muzyki, oraz zabaw integracyjnych zainspirował przedszkolaków do okazania sobie nawzajem życzliwości, wywołał radość, oraz chęć dzielenia się tym z innymi. Dzieci, aby uroczyście uczcić swoje święto, odśpiewały Hymn Przedszkolaka.Wśród atrakcji zorganizowanych w przedszkolu na wychowanków czekały niespodzianki: dmuchany zamek,  malowanie twarzy, upominki, zabawy  z chustą animacyjną, zabawa z klaunem itp. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł szeroki uśmiech, ponieważ każdy wychowanek wiedział, że to jest jego dzień i jego święto. Na zakończenie dnia zostały rozdane przedszkolakom balony. Wypełnione   marzeniami, radością towarzyszyły dzieciom w drodze do domu. Jeszcze raz wszystkim przedszkolakom życzymy: wszystkiego najlepszego i uśmiechu od ucha do ucha.

There are no images in the gallery.

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola na zajęcia adaptacyjne dnia 29 sierpnia 2014 r.o godz. 10.00  (piątek). Zajęcia odbywać się będą przy udziale  rodziców. Uprzejmie prosimy o zabranie dla dziecka i siebie miękkiego obuwia.


Jak ułatwić dziecku start w przedszkolu?

Email Drukuj PDF

Co może pomóc dziecku…

 • Wcześniejsze przyzwyczajanie dziecka do przebywania w nowym miejscu pod opieką osób trzecich, kontaktowanie dziecka z rówieśnikami, np. na placu zabaw.
 • Uczenie dziecka czynności związanych z samoobsługą-  będzie czuło się pewniej wiedząc, że nie musi co chwilę prosić o pomoc
 • Informowanie dziecka o tym,  że czas w przedszkolu będzie spędzało bez rodziców, w towarzystwie innych dzieci.
 • „Cząstka domu” – drobiazg przyniesiony przez dziecko z domu, np. ulubiona zabawka, maskotka, chusteczka

Dobre rady…

 • Zamiast mówić swojemu dziecku „musisz” powiedz: „Kochanie, jesteś już duży i możesz iść do przedszkola”.
 • Kompletuj wyprawkę wspólnie z dzieckiem, pozwól uczestniczyć mu w przygotowaniach do przedszkola. Daj dziecku możliwość przyzwyczajenia się w domu do nowych rzeczy, aby w przedszkolu to wszystko nie było takie nowe, tylko znajome i łatwe do rozpoznania.
 • Bardzo ważna dla poczucia bezpieczeństwa jest Wasza uczciwość i punktualność – jeśli obiecałeś maluszkowi, że odbierzesz go po obiedzie, dotrzymaj słowa.
 • Ważne jest, abyś przy rozstaniach był spokojny i pogodny (dziecko wyczuwa niepokój dorosłych)
 • Nie przedłużaj rozstania w szatni; najlepiej stworzyć sobie „rytuał” – np. dwa buziaki i uścisk i dziecko idzie do swojej pani. Kilka dni powtórzeń  i maluszek poczuje się pewniej.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeżeli zrobisz to chociażby raz, to dziecko będzie już wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Jeśli dziecko płacze przy rozstaniu – nie zawstydzaj go, zaakceptuj płacz dziecka, jako naturalną reakcję na nową sytuację, trudną i niezrozumiałą. Płaczem małe dziecko wyraża swoją bezradność, smutek, frustrację. Powodów ku temu może być wiele i nie ma w płaczu nic złego pod warunkiem, że nie służy on do manipulowania dorosłym w celu spełnienia swoich zachcianek. Natomiast, jeśli płacz przerodzi się w histerię, najlepszym sposobem jest spokojne przeczekanie, aż ona minie. W tym czasie negocjacje z dzieckiem nie mają sensu. Trzeba poczekać aż się ono uspokoi.
 • Nie obiecuj dziecku: „jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz”; kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent, ale nie może być to forma przekupstwa.
 • Nie strasz dziecka przedszkolem: „Poczekaj, już pani w przedszkolu nauczy Cię porządku”.
 • Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co się wydarzyło w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres.
 • Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola ktoś inny, np. tato, dziadek. Może się okazać, że płaczący przy rozstaniach maluch, gdy przyjdzie z kimś innym chętniej wejdzie do sali.
 • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem!

Trzymamy mocno kciuki za dzieci

i za ich dzielnych rodziców.

Powodzenia!


Strona 41 z 41