Grupa 1 - Biedronki

ŚNIADANKO WIELKANOCNE I ZAJĄCZEK

W tradycję naszego przedszkola wpisało się śniadanie wielkanocne i odwiedziny zajączka. Nasze przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Został zrobiony ze słomy duży zając o imieniu Walerek, który witał wszystkich wchodzących do przedszkola.Przez ostatnie dni dzieci poznały różne wielkanocne tradycje, dekorowały sale, malowały pisanki i tworzyły prace plastyczne.Zwieńczeniem licznych przygotowań i opowieści o zwyczajach wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: jajka, szynki, kiełbaski, chlebka. Po śniadaniu przyszedł długo oczekiwany zając. Razem z  nim  wszyscy oglądali występ dzieci z grupy „Motylki” w przedstawieniu pt: „Wielkanocne zwyczaje.” Po złożeniu świątecznych życzeń  zajączek wręczył p.dyrektor i całemu personelowi słodkie niespodzianki. Po wspólnych zabawach z zajączkiem dzieci rozeszły się do sal gdzie czekały na nich słodycze, zostawione przez zajączka w koszyczkach. Dla wszystkich był to dzień pełen niespodzianek i radości. Na podwieczorku dzieci zajadały się smacznymi babkami wielkanocnymi. Za wszystkie niespodzianki dziękujemy i zrobimy wszystko, by w przyszłym roku zajączek znów do nas zawitał.

Biedronki jako mali ogrodnicy

Śniadanie Wielkanocne u "Biedronek"

Edukacja matematyczna na zajęciach otwartych u Biedronek

Plastyka