ogłoszenia

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy Żabki (5-6 latki)

W dniu 15.11.2017 r. o godz. 15.00  zapraszamy Rodziców dzieci z grupy "Żabki" na spotkanie dotyczące realizacji w naszym przedszkolu międzynarodowego programu promocji zdrowia i dobrego samopoczucia  „Przyjaciele Zippiego". Program  koordynuje  Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie. Podczas spotkania rodzice zapoznają się z zamierzeniami programu oraz sposobem prowadzenia zajęć.

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 5-8 lat z różnymi możliwościami i zdolnościami. Program propaguje dbałość o zdrowie emocjonalne najmłodszych. Podczas zajęć dziecko ma możliwość nabywania umiejętności społecznych i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Doświadczenie wynikające z wieloletniego prowadzenia programu na całym świecie i w naszym kraju, pozwala zaobserwować potrzebę rozmowy z dziećmi na dotykające je problemy jak np.: konflikty z rówieśnikami, uczucia, radzenie sobie ze zmianą, pomoc innym. Umiejętności kształtowane w dzieciach w wyniku udziału w programie, wpływają na sposób ich funkcjonowania w wieku szkolnym i dorosłym. Pozytywne rezultaty programu pozwalają  sądzić, że w naszym przedszkolu odniesie on zamierzony efekt.

Spotkanie z rodzicami oraz zajęcia Programu "Przyjaciele Zippiego" będzie prowadziła p. Janetta Karska.

Więcej informacji dotyczących programu znajduje się  na stronie internetowej: www.pozytywnaedukacja.pl

Zebranie z Rodzicami

Dnia 12 września 2017r.( wtorek) o godz. 16.15 odbędzie się zebranie

z Rodzicami wszystkich grup. Po spotkaniu z dyrektorem przedszkola odbędą się zebrania w grupach.  Serdecznie zapraszamy

Rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

Uprzejmie informujemy, iż warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest podpisanie umowy świadczenia usług wychowania przedszkolnego  z dyrektorem przedszkola.  W naszym przedszkolu umowy będą podpisywane  w  dniach 3.07 – 7.07.2017r. w godz. od 9.00 – 15.00.

Niepodpisanie  umowy skutkuje zwolnieniem miejsca w przedszkolu,  bardzo prosimy o dotrzymanie terminu.

REKRUTACJA 2017/2018

Od 15 marca 2017 r. rozpoczyna się nabór do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2017/2018. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem Zasady rekrutacji do przedszkoli publicznych, który zawiera harmonogram  i kryteria rekrutacji.

Wnioski można składać na 2 sposoby:

lub

• pobrać wniosek wraz z załącznikami z przedszkola w formie papierowej i wypełniony dostarczyć  do przedszkola pierwszego wyboru.

Wnioski można składać od 15–31.03.2017 roku w godzinach od 8.00 do 15.00 w przedszkolu.

Informacje dot. rekrutacji znajdują się też na stronie: www.gniezno.eu

Zasady rekrutacji do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Gniezno na rok szkolny 2017/2018

Balik karnawałowy