ogłoszenia

Zebranie z Rodzicami

Dnia 12 września 2017r.( wtorek) o godz. 16.15 odbędzie się zebranie

z Rodzicami wszystkich grup. Po spotkaniu z dyrektorem przedszkola odbędą się zebrania w grupach.  Serdecznie zapraszamy

Rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

Uprzejmie informujemy, iż warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest podpisanie umowy świadczenia usług wychowania przedszkolnego  z dyrektorem przedszkola.  W naszym przedszkolu umowy będą podpisywane  w  dniach 3.07 – 7.07.2017r. w godz. od 9.00 – 15.00.

Niepodpisanie  umowy skutkuje zwolnieniem miejsca w przedszkolu,  bardzo prosimy o dotrzymanie terminu.

REKRUTACJA 2017/2018

Od 15 marca 2017 r. rozpoczyna się nabór do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2017/2018. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem Zasady rekrutacji do przedszkoli publicznych, który zawiera harmonogram  i kryteria rekrutacji.

Wnioski można składać na 2 sposoby:

lub

• pobrać wniosek wraz z załącznikami z przedszkola w formie papierowej i wypełniony dostarczyć  do przedszkola pierwszego wyboru.

Wnioski można składać od 15–31.03.2017 roku w godzinach od 8.00 do 15.00 w przedszkolu.

Informacje dot. rekrutacji znajdują się też na stronie: www.gniezno.eu

Zasady rekrutacji do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Gniezno na rok szkolny 2017/2018

Balik karnawałowy

Informacja dla Rodziców

Od 1 stycznia zmiana  odpłatności za przedszkole dzieci realizujących obowiązek przedszkolny, w tym roku szkolnym są to dzieci urodzone w 2010r. i starsze

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, od 1 stycznia 2017 roku zniesiona zostanie możliwość pobierania opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Ma to związek z tym, że od 2017 roku sześcioletni uczniowie uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęci zostaną subwencją oświatową.

Tak więc:

Od 1 stycznia 2017 r. rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (6 latków oraz starszych) w publicznych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej lub innych formach wychowania przedszkolnego ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

W związku z powyższym dla rodziców w/w dzieci przygotowane zostaną aneksy do umów.

Od 1 lutego możliwość opłaty przelewem

Ponadto informujemy wszystkich Rodziców, że od 1 lutego 2017 r. będzie można dokonać  opłaty za przedszkole przelewem na wskazany rachunek bankowy.  Konto, na które należy dokonywać opłat otrzymają Państwo w przedszkolu.  Prosimy, aby wpłata dokonywana na konto była identyczna z podaną przez przedszkole, uniknie to dodatkowych, uciążliwych czynności.

Pozostanie również możliwość dokonywania wpłaty gotówki w kasie przedszkola, u intendenta.