ogłoszenia

ŚNIADANKO WIELKANOCNE

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.

Jako wprowadzenie  najmłodszych w nastrój  tych świąt  w środę, 28.03.2018r o godz. 8. 30 odbędzie  się w przedszkolu „Śniadanko  Wielkanocne.”

Następnie dzieci obejrzą przedstawienie w wykonaniu kolegów z grupy „Motylki” pt: „Wielkanocne zwyczaje.”.

Odwiedzi nas również Wielkanocny Zajączek, który przygotował dzieciom  niespodzianki w koszyczkach.

Prosimy o odświętne ubranie dzieci i mamy nadzieję, że dzień ten dostarczy dzieciom wiele wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

Uroczystość Wigilijna

W czwartek, 14 grudnia w godzinach dopołudniowych obchodzimy w przedszkolu Uroczystość Wigilijną, w której uczestniczyć będą zaproszeni goście: przedstawiciele władz oświatowych, ksiądz proboszcz naszej parafii, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani pracownicy naszej placówki. Jest to dzień pełen niespodzianek, dzieci obejrzą przedstawienie w wykonaniu kolegów z grupy „Muchomorki” i zasiądą do świątecznego obiadu. Tego dnia wręczymy dzieciom paczki świąteczne.

Prosimy o odświętne ubranie dzieci i przygotowanie na dzień pełen wrażeń.

„BASIOWY BAL PASIASTYCH” -OGŁOSZENIE

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada” bardzo aktywnie zachęcają do czytania wartościowych książek dla dzieci, zwłaszcza polskich pisarzy. Dlatego od kilku lat popularyzują wspólnie cykl książek Zofii Staneckiej o Basi Pasiastej.

Przypominamy, że 04.12.2017 r. tj (poniedziałek) dzieci z 4 grup: „Motylki” „Pszczółki” „Żabki” i „Muchomorki” jadą do biblioteki Filia nr 2 ul Staszica 12a na spotkanie z kolejną książką pt: „Basia w bibliotece” Prosimy ubrać dzieci w paski.

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy Żabki (5-6 latki)

W dniu 15.11.2017 r. o godz. 15.00  zapraszamy Rodziców dzieci z grupy "Żabki" na spotkanie dotyczące realizacji w naszym przedszkolu międzynarodowego programu promocji zdrowia i dobrego samopoczucia  „Przyjaciele Zippiego". Program  koordynuje  Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie. Podczas spotkania rodzice zapoznają się z zamierzeniami programu oraz sposobem prowadzenia zajęć.

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 5-8 lat z różnymi możliwościami i zdolnościami. Program propaguje dbałość o zdrowie emocjonalne najmłodszych. Podczas zajęć dziecko ma możliwość nabywania umiejętności społecznych i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Doświadczenie wynikające z wieloletniego prowadzenia programu na całym świecie i w naszym kraju, pozwala zaobserwować potrzebę rozmowy z dziećmi na dotykające je problemy jak np.: konflikty z rówieśnikami, uczucia, radzenie sobie ze zmianą, pomoc innym. Umiejętności kształtowane w dzieciach w wyniku udziału w programie, wpływają na sposób ich funkcjonowania w wieku szkolnym i dorosłym. Pozytywne rezultaty programu pozwalają  sądzić, że w naszym przedszkolu odniesie on zamierzony efekt.

Spotkanie z rodzicami oraz zajęcia Programu "Przyjaciele Zippiego" będzie prowadziła p. Janetta Karska.

Więcej informacji dotyczących programu znajduje się  na stronie internetowej: www.pozytywnaedukacja.pl

Zebranie z Rodzicami

Dnia 12 września 2017r.( wtorek) o godz. 16.15 odbędzie się zebranie

z Rodzicami wszystkich grup. Po spotkaniu z dyrektorem przedszkola odbędą się zebrania w grupach.  Serdecznie zapraszamy