Rodzina w obiektywie

„PRAWDY UKRYTE W BAJKACH PRYMASA IGNACEGO KRASICKIEGO”- FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO

Gratulacje, podziękowania i wyrazy uznania dla młodych artystów. Tak w skrócie wyglądało uroczyste rozdanie nagród podczas finału konkursu plastycznego pt: „Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego”, który odbył się 09 czerwca 2017r w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Współorganizatorem tego konkursu było nasze przedszkole. Prace plastyczne inspirowane twórczością „księcia poetów” przekazało 17 przedszkoli. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni książkami i upominkami. Z naszego przedszkola nagrody otrzymali: Alexander  Korpik i Michalina Zamiara z grupy „Biedronki,” Bajer Julia  z grupy „Muchomorki” i Kasprzyk Miłosz z grupy „Sówki.”

Nagrody wręczał: Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz. Gościem spotkania była przewodnicząca Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej dr Teresa Kowalczyk.

Oprawę artystyczną przygotowały dzieci z grupy „Słoneczka” z naszego przedszkola przedstawiając bajkę Krasickiego pt: „Przyjaciele” oraz uczniowie ze  Szkoły Podstawowej Nr 3.  Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Gniezno -Siedziba Prymasów”, realizowanym przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie.

Konkurs Patriotyczny "Jaki znak Twój - Orzeł Biały"