Projekt eTwinning

Przyjaciele z Litwy i Rumunii pokazują nam swoje miasta

„My town” - nowy projekt w eTwinning!

Informujemy, że ruszyliśmy z kolejnym projektem realizowanym wspólnie z placówkami partnerskimi krajów europejskich. Projekt uzyskał akceptację Narodowego Biura Projektów eTwinning i rozpoczęty zostanie we współpracy z placówką Scoala Gimnaziala "Nicolae Balcescu", Pitesti, w Rumunii. Projektem zainteresowane są również przedszkola z Włoch, Turcji, Portugalii, Słowenii, Słowacji i Hiszpanii.

Głównymi celami projektu są:

- poznanie miast europejskich

- wzbogacenie wiedzy na temat swojego miasta rodzinnego

- promowanie swojego regionu

- zapoznanie z technologią informacyjną (skype)

- doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim (używanie podstawowych zwrotów w celu komunikacji)

Zadania jakie będziemy realizować to:

- opisywanie, za pomocą prac plastycznych, zdjęć i prezentacji audiowizualnych, swojego miasta i legendy dotyczącej jego powstania.

- stworzenie atlasu miast, który będzie „krążył” po Europie i będzie wzbogacany o kolejne miasta europejskie biorące udział w projekcie.

- udział w wideokonferencji i poznanie się dzieci ze swoimi rówieśnikami z innych krajów.

MIĘDZYNARODOWE CHOINKI Z ORYGINALNYMI OZDOBAMI, A WŚRÓD NICH "17" Z GNIEZNA

Kolejny projekt w eTwinningu

„Customs and traditions in our nursery schools” to projekt stworzony przez nasze przedszkole, w realizacji którego towarzyszy nam przedszkole z Portugalii. Na platformie eTwinning wymieniamy się zdjęciami z przebiegu różnych uroczystości, obchodzonych świąt i tradycji w naszym kraju i przedszkolu. Dzieci mają okazję zapoznać się z kulturą innego kraju oraz utożsamiać się ze swoim przedszkolem, miastem i Ojczyzną, jednocześnie szanując zwyczaje innych. Ostatnimi wydarzeniami, z którymi zapoznaliśmy kolegów z Portugalii  były Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi. Nasi partnerzy dzięki wysłanej prezentacji usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego, poznali nasze barwy narodowe i godło.

Zachęcamy Państwa do obserwowania naszych poczynań na platformie eTwinning