Grupa 5 - Muchomorki

MUCHOMORKI ZAKŁADAJĄ OGRÓDEK

WIELKANOC U MUCHOMORKÓW

Muchomorki realizują projekt "Mamo, tato, wolę wodę"

W  miesiącu marcu Muchomorki realizowały przez tydzień projekt "Mamo, tato, wolę wodę. W trakcie trwania projektu dzieci poznały postać Zdrojka oraz jego dwóch przyjaciół Krzysia i Zosię - wodnych Superbohateów. Zadaniem Zdrojka była pomoc w wykształceniu nawyku picia wody i zachowań proekologicznych u dzieci. Zdrojek opowiadał Muchomorkom ciekawe historie, zadawał pytania oraz zagadki. Wszystko po to aby dzieci przyswoiły sobie jak najwięcej informacji o wodzie i tym samym stały się również wodnymi Superbohaterami. Muchomorki dowiedziały się m.in. pod jakimi postaciami występuje woda, w jaki sposób szanować wodę, jaka woda jest najlepsza do picia. Podczas wszystkich zajęć dzieci wykazywały duże zainteresowanie tematyką, były bardzo aktywne i chętne do współpracy.

KONKURS "GNIEZNO - MOJE MIASTO"

14 marca odbył się konkurs wiedzy o Gnieźnie pt. "Gniezno - moje miasto" zorganizowany przez przedszkole nr 8 w Gnieźnie. W konkursie wzięła udział dwójka dzieci z grupy Muchomorki: Klaudia i Maciej. Dzieci odpowiadały na pytania i rozwiązywały różne zadania związane z ich miastem Gnieznem. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i zręcznością podczas konkursu. W nagrodę otrzymali upominki i dyplomy z rąk Pana Prezydenta. Natomiast przedszkole otrzymało puchar oraz dyplom. Gratulujemy zwycięzcom.

MUCHOMORKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KOBIET