Grupa 2 - Motylki

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W dniu 8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce, z których własnoręcznie zrobiły sałatkę. Później przyszedł czas na degustację.

Dzień Dyniowy

W dniu 31 października w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Dyniowy. Dzieci były przebrane na pomarańczowo, jak dynię. W tym dniu wybraliśmy najpiękniejszą dynię i zanieśliśmy ją do kuchni. Tam nasza pani kucharka opowiedziała nam co można smacznego przyrządzić z dyni. Na obiad jedliśmy pyszną, dyniową zupę.

Dyniowe, wysuszone pestki posłużą nam do zajęć. Po obiedzie wykonaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem plasteliny i farb, które później zdobiły naszą salę.

MOTYLKI OBCHODZĄ „DZIEŃ KUNDELKA”

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt. Motylki tego dnia w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wysłuchały wiersze J. Brzechwy min „Jak rozmawiać trzeba z psem”  i opowiadania  o pieskach-Historie piesków i inne. Dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzęciem. Wykonały maski, dzięki temu mogły zamienić i naśladować  pieski. Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Dzieci wiedzą, że pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać.  Każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość. Pamiętajmy o tym!

Motylki w Klubie Wiewiórka

MOTYLKI NA JESIENNYM SPACERZE