Grupa 2 - Motylki

URODZINY OLIVIERA

Swoje 5 urodziny obchodził Olivier. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały sto lat. Olivier poczęstował wszystkich cukierkami i otrzymał drobny upominek. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

ZABAWY Z WODĄ

Na kolejnych zajęciach Motylki bawiły się kropelką wody. Rozwiązywały zagadki. Omawiały w jaki sposób woda dostaje się do naszych domów. Dowiedziały się dlaczego ważne jest oszczędzanie wody i  w jaki sposób mogą to robić. Poznały piramidę żywienia i określały na jakim miejscu jest woda i pozostałe produkty żywnościowe.

DOŚWIADCZENIA Z WODĄ

Motylki na kolejnych zajęciach związanych z wodą wykonywały doświadczenia. Określały barwę, smak. Patrzyły co tonie a co pływa. Omawiały czym może być woda (parą, cieczą, ciałem stałym).

MAMO TATO WOLĘ WODĘ

To już 10. edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Korzystaliśmy również z aplikacji na telefon. Jej bohaterem jest interaktywny Zdrojek, który opowiada historie, zadaje zagadki, reagując przy tym na odpowiedzi oraz przypomina o piciu wody. Dzieci omawiały krążenie wody, skąd bierze się deszcz itp.

ZUPA MARCOWA

„W marcu jak w garncu” – tak mówi przysłowie. Nasze motylki starały  się opowiedzieć co  znaczy to przysłowie. Omawiały elementypogody, dodawały, gotowały i  mieszały w garnku marcową zupę, której niestety nie dało się skosztować bo to zupa pogodowa a nie smaczna i zdrowa.