Przedszkole nr 17

Nasz kącik przyrody

Email Drukuj PDF

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku, ze względu na bogactwo kolorów jakie nas otacza. Dostarcza nam ogromnej ilości skarbów, które można w ciekawy sposób wykorzystać do pracy z dziećmi. Nasze przedszkolaki z oddziału IV bardzo lubią jesienne wycieczki i spacery, podczas których zbierają owoce dębu, kasztana, jarzębiny, kolorowe liście. Po przyjściu do przedszkola dzieci oglądają kto co zebrał, porównują kto ma więcej, przeliczają, a następnie układają i segregują w kąciku przyrody. Wszystkie zgromadzone skarby wykorzystujemy do wykonania różnorodnych prac plastycznych, które są doskonałym sposobem pobudzania wyobraźni. Aby nasz jesienny kącik wyglądał pięknie do jego wzbogacenia przyczynili się również  rodzice. Dzięki temu czujemy możliwość codziennej obecności rodziców w grupie przedszkolnej.

There are no images in the gallery.