Przedszkole nr 17

Dzień Życzliwości

Email Drukuj PDF

Metoda Ruchu Rozwijającego

Email Drukuj PDF

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Email Drukuj PDF

Czerwony kubraczek, słabość do miodu i duży żółciutki brzuszek to jego znaki rozpoznawcze. Dla miodu gotowy jest wiele zrobić. Podobnie jak dla swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Mowa o misiu, uwielbianym przez dzieci i dorosłych na całym świecie - Kubusiu Puchatku, który w tym roku obchodzi 90 lat. Postać Puchatka stworzył brytyjski pisarz Alan Alexander Milne. Pierwsza książka z jego przygodami wyszła 14 października 1926 r. Oprócz Puchatka, na jej kartach pojawili się Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Mądra Głowa , Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś. Pierwowzorem tego ostatniego bohatera był syn autora - Christopher Robin Milne.

Obchody  urodzinowe w naszym przedszkolu były urozmaicone zabawami ruchowymi, zagadkami, kubusiowymi opowieściami  i piosenkami. Dzieci ubrane w żółte i czerwone stroje świetnie się bawiły. Było oczywiście głośne czytanie książki  pt: „Urodziny Kubusia Puchatka”  przez p. bibliotekarkę. Dzieci złożyły solenizantowi życzenia i przy akompaniamencie granym przez p.Basię na pianinie zaśpiewały 100 lat. Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci przedszkolnych, zapoznanie z literaturą dziecięcą, kształtowanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem i rozwój zainteresowań czytelniczych dzieci.

Dzień Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt

Email Drukuj PDF

4 dzień października , w dniu imienin Św, Franciszka z Asyżu – patrona ekologów i przyjaciół zwierząt , przypada Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. Dzieci z grupy Słoneczek i Biedronek przyniosły do przedszkola wiele darów dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Były koce, zabawki, miski i dużo, dużo karmy.

Zbliżając się do schroniska już słyszeliśmy witające nas pieski. Dary złożyliśmy na ręce pracowników, a później zaczęła się wycieczka po schronisku. Zobaczyliśmy nie tylko psy, koty ale również jeże i króliki. Wszystkie zwierzęta czekają na pomocną dłoń, chcą mieć swój własny dom. Jeśli możecie pomóżcie.

Strona 10 z 33