Przedszkole nr 17

Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

Email Drukuj PDF

Jak co roku gnieźnieńskie przedszkola  biorą udział w Olimpiadzie Sportowej.

W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Biedronki. Przez cały rok sumiennie ćwiczyły na zajęciach gimnastycznych a w ostatnich miesiącach ciężko  pracowały, aby wyćwiczyć konkurencje sportowe. Nie tylko grupa sportowców ćwiczyła. Także grupa kibiców – tancerzy miała dużo pracy ponieważ musiała przygotować występ artystyczny – pokaz tańca disco.

Dzieci bardzo dzielnie walczyły podczas konkurencji sportowych i w ogólnej klasyfikacji Sportowej Olimpiady Przedszkolaków zajęły 3-miejsce – brązowy medal!. Dla wszystkich biorących udział w olimpiadzie były piękne nagrody, medale i puchary.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i Gratulujemy!!!


Konkurs "Rodzina w obiektywie"

Email Drukuj PDF

XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Email Drukuj PDF

Już po raz szesnasty Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” organizowała w dniach 03-10 czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa  wolontariuszy oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Czytać głośno, po cichu, czytać książkę tradycyjną, e-booka, słuchać audiobooka… Możliwości mnóstwo, więc warto, by czytanie stało się naszym zwyczajem. Najlepiej zacząć już od najmłodszych lat. W naszym przedszkolu również co roku organizujemy spotkania czytelnicze podczas trwania tego tygodnia.  W tym roku wyglądało to tak, że każda grupa zapraszała do siebie całą społeczność przedszkola i tam p.Dyrektor i panie nauczycielki czytały dla dzieci. Do każdej bajki przeprowadzona była zabawa, zagadki. Ponadto  były występy uczniów z Gimnazjum Nr 4 i naszych przedszkolaków z tańcem i piosenką oraz inscenizacją.Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu  dzieci również obchodziły swoje święto. Wszystkie dzieci z okazji święta były w naszym gnieźnieńskim teatrze na przedstawieniu pt: „Szpak Fryderyk”.  Grupy młodsze – Sówki i Pszczółki były 31 maja, a grupy starsze – Muchomorki, Słoneczka i Biedronki – 1 czerwca. Spektakl był ciekawy i śmieszny.


Grupy starsze dzięki uprzejmości dziadka naszego kolegi z grupy Słoneczka miały możliwość osobiście spotkać się i porozmawiać  z głównymi postaciami opowieści.  Było miło, sympatycznie śmiesznie i ciekawie. Dziękujemy.

XXII Wojewódzki Konkurs Piosenki Przedszkolnej – Czerwonak 2017

Email Drukuj PDF

Amelka z grupy Biedronki reprezentowała nasze przedszkole na eliminacjach do konkursu Piosenki Przedszkolnej. W konkursie brało udział 14 dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli. Dzieci pięknie prezentowały swoje talenty wokalne. Amelka zaśpiewała pięknie:) Brawo i gratulujemy

Strona 10 z 40