Przedszkole nr 17

Mikołaj

Email Drukuj PDF

BASIOWY BAL PASIASTYCH

Email Drukuj PDF

Po co nam zakazy i nakazy? Czy dorośli mogą robić wszystko? Czy król musi przestrzegać swoich zarządzeń?

Takie i wiele innych pytań pojawiły się podczas „Basiowego Balu Pasiastych. Hasłem tegorocznej zabawy  było głośne czytanie książki „Basia i wolność” Zofii Staneckiej przez Pawła Bąkowskiego ze Stowarzyszenia „Ośla Ławka”. Dzieci  zaś miały okazję wcielić się w postaci bohaterów książki: Basię i Janka i… zmierzyć się z sytuacjami niewłaściwego zachowania, bądź niebezpiecznej sytuacji.  Ubrane  tak jak bohaterka książeczek Basia w paski, wesoło bawiły się przy muzyce oraz wykonywały różne zadania.  Chętne dzieci zostały koronowane i mogły wydać jedno ważne dla nich zarządzenie. Zajęcia miały uświadomić dzieciom, iż każdy z nas jest inny, ma własne upodobania, które należy uszanować. Jednak wszystkich ludzi obowiązują zasady, których nieprzestrzeganie wprowadziłoby w nasze życie chaos. Bal zakończył się wspólnym zdjęciem.

Konsultacje dla Rodziców z przedstawicielami Rady Rodziców

Email Drukuj PDF

 

W poniedziałek 5 grudnia od godz. 14.15 – do 15.15 w grupie Muchomorki, na Państwa opinie, propozycje, uwagi, problemy czekają przedstawiciele Rady Rodziców. Taka forma konsultacji odbywa się po raz pierwszy w naszym przedszkolu i ma na celu pozyskanie od Państwa  jak najwięcej informacji na temat funkcjonowania przedszkola, co można ulepszyć, poprawić, co funkcjonuje dobrze i należy kontynuować, a co się nie sprawdza i należy zmienić. Państwa uwagi są dla nas bardzo cenne i posłużą do modyfikacji Koncepcji pracy przedszkola, programów, metod oraz pomogą dostrzec problemy od strony rodzica.

Jeżeli będzie zainteresowanie Rodziców to oczywiście będziemy organizować takie spotkania częściej.  Zapraszamy także do korzystania z naszej skrzynki dla Rodziców umieszczonej w  holu wejściowym przy oknie.

Dyrekcja, Nauczyciele,

Rada Rodziców

Prawa i obowiązki dziecka

Email Drukuj PDF

Wycieczka do Nadleśnictwa Nowaszyce

Email Drukuj PDF

W piękny słoneczny poranek dzieci z grupy Słoneczek i Biedronek udały się do Nadleśnictwa Nowaszyce by przekazać kasztany dla żyjących tam danieli. Dużo się tego nazbierało dzięki wszystkim dzieciom z przedszkola ,bo 300 kg. Pa leśniczy powitał nas z uśmiechem i wzbogacił naszą wiedzę na temat ekosystemu jakim jest las. Później przyszedł czas na spacer po lesie w jesienny poranek. Dużo zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się. Na koniec była nagroda : smaczny chleb pieczony na ognisku. Było super.


Strona 9 z 33