Przedszkole nr 17

”Kot ty jesteś?”

Email Drukuj PDF

w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

W Kalendarzu Świąt Nietypowych pojawia się w miesiącu  lutym ważne święto dla wszystkich miłośników kotów. Obchodzony jest  bowiem Światowy Dzień Kota, święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Do miłośników kotów należą niewątpliwie nasi przedszkolacy, którzy tłumnie uczestniczyli w święcie kota.

Tematem spotkania były koty w literaturze dziecięcej. Dzieci przy okazji   poznały historię kotów i ich zwyczaje. Najciekawsze informacje przekazały, zaproszone, przedstawicielki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami -  Oddział Gniezno. Okazało się np., że wąsy pomagają kotu poruszać się w ciemności, nastroszone oznaczają, że kot gotowy jest do biegu i skoku. Gdy kot macha ogonem lub robi tzw. koci grzbiet oznacza to, że jest zdenerwowany, natomiast łapki odciskają ślady, których nie widać. Poduszeczki wydzielają substancję, po której koty się poznają, zaś oczy zmieniają się pod wpływem światła.

Koty są bohaterami wielu bajek i powieści.  Najbardziej rozpoznawalnymi kotami wśród dzieci  okazały się:  Kot w butach, Kot Filemon i Bonifacy, Garfield, Klakier, Sylwester oraz Tom i Jerry. Wyjątkową gratką dla miłośników kotów i wielbicieli pięknych książek okazała się  współczesna pozycja „ Kot ty jesteś” napisana przez Marcina Brykczyńskiego.

Wesołym akcentem zajęć była zabawa, w której dzieci pokazywały jak kot robi koci grzbiet, jak pije mleko z miseczki czy wreszcie jak bezszelestnie się porusza.

 

 

Balik Karnawałowy

Email Drukuj PDF

WOŚP

Email Drukuj PDF

Siema! Kolejny raz wzięliśmy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy... i jak co roku, przekonaliśmy się jak wielkie są Wasze serca! Dziękujemy! Zarówno za fanty oddane na licytację, jak i wsparcie przez wrzucenie pieniędzy do puszki! Pomogliśmy!

Podziękowanie

Email Drukuj PDF

Balik karnawałowy

Email Drukuj PDF

Strona 9 z 34