Przedszkole nr 17

„BASIOWY BAL PASIASTYCH” -OGŁOSZENIE

Email Drukuj PDF

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada” bardzo aktywnie zachęcają do czytania wartościowych książek dla dzieci, zwłaszcza polskich pisarzy. Dlatego od kilku lat popularyzują wspólnie cykl książek Zofii Staneckiej o Basi Pasiastej.

Przypominamy, że 04.12.2017 r. tj (poniedziałek) dzieci z 4 grup: „Motylki” „Pszczółki” „Żabki” i „Muchomorki” jadą do biblioteki Filia nr 2 ul Staszica 12a na spotkanie z kolejną książką pt: „Basia w bibliotece” Prosimy ubrać dzieci w paski.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Email Drukuj PDF

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Miękki, puchaty i taki z łatką. W listopadzie  swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.Z okazji tego święta zaproszona została do przedszkola instruktorka tańca p. Michalina Krysińska, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przeczytała wiersz A. Bednarek pt: „Tańczący miś” i po przeprowadzeniu rozgrzewki  przećwiczyła z wszystkimi tańce do muzyki związanej z misiami. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące misiowych bohaterów książkowych(Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Antosia z grupy „Motylki” recytowała wiersz Cz. Janczarskiego pt: „Naprawimy misia.”Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

 

Policjant w przedszkolu

Email Drukuj PDF

We wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji. Pani policjantka zapoznała dzieci z pracą policjanta, ale przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci utrwalały numery alarmowe, a także praktyczna naukę przechodzenia przez jezdnię. Dzieci bardzo chętnie brały udział w scenkach przedstawiających ruch uliczny z użyciem rekwizytów. Na koniec spotkania dzieci dziękując za zajęcia wręczyły pani policjantce upominek.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Email Drukuj PDF

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.Była to okazja do spotkania dzieci z grupy „Motylki” i „Żabki,”  które spotkały się z wróżką i prawdziwą księżniczką. Wysłuchały bajki pt: „Śpiąca królewna” czytanej przez księżniczkę. Brały udział w różnych zabawach, rozwiązywały zagadki związane z różnymi bajkami oraz wcieliły się w postacie księżniczek, rycerzy i książąt.

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy Żabki (5-6 latki)

Email Drukuj PDF

 

W dniu 15.11.2017 r. o godz. 15.00  zapraszamy Rodziców dzieci z grupy "Żabki" na spotkanie dotyczące realizacji w naszym przedszkolu międzynarodowego programu promocji zdrowia i dobrego samopoczucia  „Przyjaciele Zippiego". Program  koordynuje  Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie. Podczas spotkania rodzice zapoznają się z zamierzeniami programu oraz sposobem prowadzenia zajęć.

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 5-8 lat z różnymi możliwościami i zdolnościami. Program propaguje dbałość o zdrowie emocjonalne najmłodszych. Podczas zajęć dziecko ma możliwość nabywania umiejętności społecznych i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Doświadczenie wynikające z wieloletniego prowadzenia programu na całym świecie i w naszym kraju, pozwala zaobserwować potrzebę rozmowy z dziećmi na dotykające je problemy jak np.: konflikty z rówieśnikami, uczucia, radzenie sobie ze zmianą, pomoc innym. Umiejętności kształtowane w dzieciach w wyniku udziału w programie, wpływają na sposób ich funkcjonowania w wieku szkolnym i dorosłym. Pozytywne rezultaty programu pozwalają  sądzić, że w naszym przedszkolu odniesie on zamierzony efekt.

Spotkanie z rodzicami oraz zajęcia Programu "Przyjaciele Zippiego" będzie prowadziła p. Janetta Karska.

Więcej informacji dotyczących programu znajduje się  na stronie internetowej: www.pozytywnaedukacja.pl

Strona 9 z 43