Przedszkole nr 17

Mój latawiec

Email Drukuj PDF

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Email Drukuj PDF

W dniu 20 września odbyła się w naszym przedszkolu impreza - Dzień Przedszkolaka. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola śmiesznie ubrane. Były konkursy, śpiew i tańce. Przedszkolaki świetnie się bawiły. Na koniec imprezy dzieci z wszystkich grup wypuściły w niebo kolorowe balony i odśpiewały hymn przedszkola.


Międzynarodowy Dzień Kropki

Email Drukuj PDF

W piątek 15 września w przedszkolu odbyła się impreza czytelnicza z okazji przypadającego tego dnia „Międzynarodowego  Dnia Kropki.” Spotkanie było zorganizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna a dokładnie z p.Ewą kierownikiem Filii nr 2. Inspiracją tego spotkania była książka  Petera Reynoldsa pt: „The Dot.” Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Vashti to nieśmiała dziewczynka, która nie wierzy w swoje możliwości. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, w końcu zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki.Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Kropka może być początkiem fajnego rysunku lub nowej przygody.Tak kończy się opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę.

Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Każdy z nas ma jakiś talent. Trzeba tylko pozwolić mu się ujawnić, nie bać się próbować i doceniać nawet mały wysiłek. Podczas tego spotkania dzieci bawiły się przy książkach o kropce. Wykonywały różne zadania które wymagały wysiłku i odwagi. Dzieci ze wszystkim sobie bardzo dobrze radziły.

Doceniajmy więc każdy wysiłek dziecka, który będzie początkiem Jego sukcesów.

Zebranie z Rodzicami

Email Drukuj PDF

 

Dnia 12 września 2017r.( wtorek) o godz. 16.15 odbędzie się zebranie

z Rodzicami wszystkich grup. Po spotkaniu z dyrektorem przedszkola odbędą się zebrania w grupach.  Serdecznie zapraszamy

Witajcie po wakacjach!

Email Drukuj PDF

Strona 8 z 40