Przedszkole nr 17

PODARUJ DZIECIOM GWIAZDKĘ

Email Drukuj PDF

Wigilia w przedszkolu

Email Drukuj PDF

14 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Wigilijna. W tym szczególnym dniu gościliśmy w przedszkolu przedstawicieli władz oświatowych, księdza proboszcza naszej parafii, rodziców z Rady Rodziców oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej placówki. W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci z grupy „Muchomorki” wystawiając Jasełka. Po  obejrzeniu przedstawienia  przyszedł czas na składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Po wspólnym zaśpiewaniu  kolędy wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu aby spożyć świąteczny obiad. Na koniec dnia pełnego wrażeń na dzieci czekała mikołajkowa niespodzianka.

Koncert w Szkole Muzycznej

Email Drukuj PDF

W piątek 8 grudnia dzieci z grupy Pszczółki i Muchomorki zawitały do Szkoły Muzycznej na mini koncert. Był to Koncert Mikołajkowy przedstawiony przez uczniów klas 1 – 3. Na początku dzieci zapoznały się z instrumentem muzycznym - puzonem, którego mogły posłuchać w znanej piosence świątecznej. Następnie dzieci ze szkoły muzycznej wystąpiły z programem artystycznym o tematyce zimowo- świątecznej. Kończąc całe przedstawienie dzieci zaprezentowały swoje zdolności muzyczne grając na instrumentach muzycznych znane naszym dzieciom piosenki. Na sam koniec wspólnie zaśpiewaliśmy kilka znanych kolęd co wprowadziło nas już w świąteczny nastrój. Dzieci z naszego przedszkola w podziękowaniu za piękny koncert wręczyły gospodarzom rożek słodkości. Było bardzo miło, nastrojowo i świątecznie.

Witaj Mikołaju!

Email Drukuj PDF

Grudzień to wyjątkowy czas...czas przedświątecznej magii. Taki właśnie czas nastał w naszym przedszkolu. Początkiem przedświątecznych przygotowań są Mikołajki. Świąteczna aura, radość i uśmiech towarzyszą nam nieustannie. 6. grudnia zawitał do naszej Gromady wyjątkowy Gość. Sprawił, że na twarzach naszych milusińskich pojawił się jeszcze większy uśmiech niż dotychczas - a radości z otrzymanych prezentów nie było końca. Uroczystości towarzyszył występ naszych Żabek oraz degustacja ciasteczek dla dzieci z dietą bezmleczną i bezglutenową.

„BASIA W BIBLIOTECE” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Email Drukuj PDF

Basia, bohaterka książek Zofii Staneckiej, już od kilku lat uczy dzieci poznawać świat. Seria książeczek o Basi, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. I nie ma się co dziwić. Z Basią nie można się nudzić, a każda kolejna bajka to gwarancja wyśmienitej zabawy i mile spędzonego czasu. W tym roku ukazała się kolejna pozycja pt. „Basia w bibliotece”. W książce nauczycielka przedszkola: pani Marta – zabiera Basiną grupę na warsztaty biblioteczne. Mali czytelnicy mają możliwość poznania bliżej tego magicznego miejsca – jakim jest właśnie biblioteka. Tak jak to uczyniły dzieci z naszego przedszkola, które w dniu imienin Basi odwiedziły Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a. Na początku spotkania zostały przywitane przez dyrektora gnieźnieńskiej książnicy, Janusza Ambrożego, który zachęcił dzieci do częstego odwiedzania biblioteki. Miały także  okazję posłuchać głośno czytanej książki „Basia w bibliotece” przez zastępcę dyrektora biblioteki Romanę Lechert oraz dyrektora przedszkola Grażynę Hybzę. Przeczytane fragmenty uzmysłowiły dzieciom, że w bibliotece dzieje się wiele wspaniałych rzeczy i są fajne książki warte przeczytania. A może lektura zachęci do tego, by razem z rodzicami albo starszym rodzeństwem odwiedzały częściej bibliotekę? Bo Basię naprawdę warto naśladować. Zwłaszcza w tym przypadku.

Strona 8 z 43