Przedszkole nr 17

Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu  dzieci również obchodziły swoje święto. Wszystkie dzieci z okazji święta były w naszym gnieźnieńskim teatrze na przedstawieniu pt: „Szpak Fryderyk”.  Grupy młodsze – Sówki i Pszczółki były 31 maja, a grupy starsze – Muchomorki, Słoneczka i Biedronki – 1 czerwca. Spektakl był ciekawy i śmieszny.


Grupy starsze dzięki uprzejmości dziadka naszego kolegi z grupy Słoneczka miały możliwość osobiście spotkać się i porozmawiać  z głównymi postaciami opowieści.  Było miło, sympatycznie śmiesznie i ciekawie. Dziękujemy.

XXII Wojewódzki Konkurs Piosenki Przedszkolnej – Czerwonak 2017

Email Drukuj PDF

Amelka z grupy Biedronki reprezentowała nasze przedszkole na eliminacjach do konkursu Piosenki Przedszkolnej. W konkursie brało udział 14 dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli. Dzieci pięknie prezentowały swoje talenty wokalne. Amelka zaśpiewała pięknie:) Brawo i gratulujemy

„BAJKI WAM NIOSĘ POSŁUCHAJCIE DZIECI”- IGNACY KRASICKI

Email Drukuj PDF

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, od marca 2017 roku prowadzi program edukacyjny „Gniezno - Siedziba Prymasów.” W jego ramach prowadzone są spotkania ukazujące dzieciom od najmłodszych lat bogactwo naszej historii. Jedna z imprez czytelniczych została przeprowadzona w naszym przedszkolu. Spotkanie dotyczyło bajek Prymasa Polski Ignacego Krasickiego. W Gnieźnie każde dziecko powinno wiedzieć, że jeden z największych polskich bajkopisarzy przez kilka lat był arcybiskupem gnieźnieńskim i został pochowany w podziemiach Katedry. Przedszkolaki najpierw wysłuchały informacji na temat twórczości Krasickiego, a potem miały okazję posłuchać takich bajek jak: „Lew i zwierzęta” czy „Dzieci i żaby”. Bajki zostały przeczytane przez Piotra Wiśniewskiego, pełnomocnika Prezydenta Miasta Gniezna ds. Kultury. Dzieci dowiedziały się, że bajki ośmieszały ludzkie wady, takie jak próżność, zarozumiałość, fałszywą przyjaźń czy przebiegłość, pod postaciami zwierząt.

Nauka historii poprzez zabawę okazała się bardzo owocna.

Ruch rozwijający Weroniki Sherborne

Email Drukuj PDF

OLIMPIADA MATEMATYCZNA

Email Drukuj PDF

17 maja w Przedszkolu nr 10 w Gnieźnie odbyła się XIV Olimpiada Matematyczna. Wzięło w niej udział 9 przedszkoli. Nasze reprezentowali Franek Matkowski i Władek Rozemberg z grupy "Słoneczka". Chłopcy podeszli do zadań bardzo profesjonalnie, a na koniec dostali dyplomy uczestnictwa i nagrody. GRATULUJEMY !!!


Strona 7 z 36