Przedszkole nr 17

Walentynki u Starszaków

Email Drukuj PDF

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu

Email Drukuj PDF

SZARE,BURE I PSTROKATE… CZYLI KOCI ŚWIAT W LITERATURZE w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Email Drukuj PDF

Dnia 06.02 2018r  obchodziliśmy nietypowe święto „Święto Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając kocie stroje  oraz dorysowując sobie wąsy.Do przedszkola zawitały też prawdziwe koty Rysia i Dżodżo wraz ze swoimi opiekunkami Sylwią Nowaczyk i Pauliną Michalczak.Dzieci wysłuchały opowiadania o kocie,  a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książki, które na co dzień można wypożyczać w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna,  zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, i śpiewanie kocich piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Wielki bal na sto par...!!!

Email Drukuj PDF

BALIK KARNAWAŁOWY

Email Drukuj PDF

Królewny, piraci, zwierzątka, mumie, superbohaterowie, kucharze, królowie, policjanci, strażacy... i wiele innych ciekawych gości odwiedziło nasze przedszkole. Karnawał to doskonały czas na wcielanie się w role wymarzonych postaci. Wspaniała zabawa, uśmiech na twarzach, doskonała energia prowadzących DJ - balik w Piastowskiej Gromadzie!

Strona 6 z 43