Przedszkole nr 17

Rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

Email Drukuj PDF

Uprzejmie informujemy, iż warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest podpisanie umowy świadczenia usług wychowania przedszkolnego  z dyrektorem przedszkola.  W naszym przedszkolu umowy będą podpisywane  w  dniach 3.07 – 7.07.2017r. w godz. od 9.00 – 15.00.

Niepodpisanie  umowy skutkuje zwolnieniem miejsca w przedszkolu,  bardzo prosimy o dotrzymanie terminu.

Z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM ROZPOCZYNAMY WAKACYJNY CZAS

Email Drukuj PDF

Dnia 14 czerwca, w kościele Bł. Radzyma Gaudentego, odbyło się spotkanie dzieci z przedszkoli osiedla Winiary. Naszą placówkę reprezentowały grupy "Muchomorków", "Słoneczek" i "Biedronek" . Dzieci śpiewały pieśni, których nauczyły się podczas katechez w przedszkolu, odmówiły z księdzem proboszczem dziesiątkę różańca i otrzymały błogosławieństwo.


Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

Email Drukuj PDF

Jak co roku gnieźnieńskie przedszkola  biorą udział w Olimpiadzie Sportowej.

W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Biedronki. Przez cały rok sumiennie ćwiczyły na zajęciach gimnastycznych a w ostatnich miesiącach ciężko  pracowały, aby wyćwiczyć konkurencje sportowe. Nie tylko grupa sportowców ćwiczyła. Także grupa kibiców – tancerzy miała dużo pracy ponieważ musiała przygotować występ artystyczny – pokaz tańca disco.

Dzieci bardzo dzielnie walczyły podczas konkurencji sportowych i w ogólnej klasyfikacji Sportowej Olimpiady Przedszkolaków zajęły 3-miejsce – brązowy medal!. Dla wszystkich biorących udział w olimpiadzie były piękne nagrody, medale i puchary.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i Gratulujemy!!!


Konkurs "Rodzina w obiektywie"

Email Drukuj PDF

XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Email Drukuj PDF

Już po raz szesnasty Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” organizowała w dniach 03-10 czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa  wolontariuszy oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Czytać głośno, po cichu, czytać książkę tradycyjną, e-booka, słuchać audiobooka… Możliwości mnóstwo, więc warto, by czytanie stało się naszym zwyczajem. Najlepiej zacząć już od najmłodszych lat. W naszym przedszkolu również co roku organizujemy spotkania czytelnicze podczas trwania tego tygodnia.  W tym roku wyglądało to tak, że każda grupa zapraszała do siebie całą społeczność przedszkola i tam p.Dyrektor i panie nauczycielki czytały dla dzieci. Do każdej bajki przeprowadzona była zabawa, zagadki. Ponadto  były występy uczniów z Gimnazjum Nr 4 i naszych przedszkolaków z tańcem i piosenką oraz inscenizacją.Strona 6 z 36