Przedszkole nr 17

MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOSĆ

Email Drukuj PDF

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w całym roku kalendarzowym. Ich magiczny nastrój sprawia, że stajemy się bardziej wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. W tym roku dzieci z grupy Sowy  przygotowały Jasełka z Małym Księciem. Po raz pierwszy w naszym przedszkolu w przedstawieniu jasełkowym razem z dziećmi udział wzięli rodzice. Fragment z Pisma Św. odczytała pani Monika, panie: Małgosia i Basia zaśpiewały kolędy a pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło ks. Proboszcza, byłej pani dyrektor oraz pracowników przedszkola.

Mały Książe przybywa na naszą planetę by zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie człowieka. W swoich podróżach po różnych planetach poszukuje przyjaciół, odkrywa wiele tajemnic i spotyka wyjątkowego króla. Nie ma on pałacu, wojska ale jest bogaty w miłość, bo to on ma na imię Miłość. Mały Książe chce uświadomić wszystkim ludziom, że w gonitwie swoich codziennych spraw, planów, zajęć zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie: „Dobrze widzi się tylko sercem, bo w życiu liczy się tylko miłość”.

There are no images in the gallery.

Mikołajki w przedszkolu

Email Drukuj PDF

W piątek 5 grudnia do naszego przedszkola zawitał Mikołaj. Na tą okazję dzieci z grupy Biedronek przygotowały przedstawienie pod hasłem „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Cały tydzień poprzedzający to spotkanie był „Tygodniem Dobrych Uczynków”, w którym wszyscy zbieraliśmy podarki dla Domu Dziecka, Domu Pomocy Społecznej oraz Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dzięki hojności dzieci i rodziców mogliśmy przekazać te podarunki przedstawicielom tych instytucji, którzy również zawitali tego dnia do nas na spotkanie z Mikołajem.

Bardzo wszystkim dziękujemy.

Dla wszystkich dzieci i personelu przedszkola Mikołaj przyniósł słodki upominek, dla dzieci jeszcze zabawki i magiczny piasek. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw i zdjęć z Mikołajem. Będziemy mile wspominać ten dzień i odliczamy już czas do następnego spotkania…

There are no images in the gallery.

PRZESIEWOWE BADANIE KRĘGOSŁUPA I STÓP

Email Drukuj PDF

Dnia 4 grudnia br. nasze przedszkole odwiedzili studenci Medycznego Studium Zawodowego  w Gnieźnie wraz z opiekunem P.Wiesławem Zapalskim. Przeprowadzili oni wśród dzieci 5-cio i 6-cio letnich przesiewowe badanie kręgosłupa i stóp. Badania przesiewowe  kręgosłupa i stóp mają na celu wykrycie wszelkiego rodzaju wad postawy, skrzywień kręgosłupa, asymetrii sylwetki, nieprawidłowości stóp. Wady postawy stają się obecnie jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed telewizorem lub komputerem. Taki tryb życia prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest wykrycie wszelkich schorzeń wad postawy w wieku dziecięcym, kiedy jeszcze możemy  je wyleczyć. Bardzo ważne jest również uświadamianie rodziców, jak ważny jest ruch w życiu dziecka.

BASIOWY BAL PASIASTYCH

Email Drukuj PDF

Basia ma 5 lat, dwóch braci, żółwia Kajetana i tak zwany charakterek. O Basi i jej rodzinie można przeczytać w serii opowiadań pt. "Basia i..." napisanych przez Zofię Stanecką. Ta piegowata, pewna siebie dziewczynka inspiruje i rozśmiesza. Jej przygody pozwalają najmłodszym zrozumieć świat, poradzić sobie w trudnych sytuacjach i poznać nowe rzeczy. Dlatego też nowa książka o przygodach pasiastej bohaterki pt. „Basia i urodziny w muzeum” została przeczytana przez p. Magdalenę Robaszkiewicz  z Muzeum Początków Państwa Polskiego podczas „Basiowego Balu Pasiastych.” Na balu obowiązywał strój w paski. Dzięki temu było wesoło, kolorowo, ale i paskowo. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw i tańców.  Dziewczynki zamieniły  się w księżniczki a chłopcy w rycerzy. Wszystkie przedszkolaki bawiły się znakomicie.

There are no images in the gallery.

„PRZYGODY MISIA SZYMKA”

Email Drukuj PDF

W dniu 28.11.2014 r. nasze przedszkole gościło aktorów z Agencji Artystycznej - Kanon z  Krakowa, którzy przedstawili dzieciom bajkę pt: „Przygody Misia Szymka”.  „Proszę”,  „dziękuję”, „przepraszam”, „dzień dobry” - o tym, że są to magiczne słowa, wiemy nie od dziś. Tym razem przekonał się o tym miś Szymek, który musiał się ich dopiero nauczyć . Miś  oraz jego przyjaciółka Kruszynka, na przykładzie własnych przygód, przypomnieli nam o zastosowaniu tzw. „magicznych słów”. Przedstawienie miało na celu pokazanie przedszkolakom prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach. Mowa służy człowiekowi do porozumiewania się - mowa grzeczna pozwala porozumieć się szybciej. Dzieci z wielkim przejęciem śledziły losy tytułowego misia i jego przyjaciółki Kruszynki, a na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

There are no images in the gallery.

Strona 40 z 43