Przedszkole nr 17

FERIE Z BIBLIOTEKĄ

Email Drukuj PDF

17.02 z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Kota dzieci wybrały się do pobliskiej biblioteki na zorganizowane tam zajęcia poświęcone naszych czworonożnym przyjaciołom, natomiast 20.02 w tejże bibliotece odbyły się ciekawe zajęcia dotyczące dinozaurów. Przedszkolaki świetnie się bawiły, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy i chętnie jeszcze powrócą do biblioteki.

Pani bibliotekarce serdecznie dziękujemy za zaproszenie i interesujące zajęcia.

There are no images in the gallery.

„My town” - nowy projekt w eTwinning!

Email Drukuj PDF

Informujemy, że ruszyliśmy z kolejnym projektem realizowanym wspólnie z placówkami partnerskimi krajów europejskich. Projekt uzyskał akceptację Narodowego Biura Projektów eTwinning i rozpoczęty zostanie we współpracy z placówką Scoala Gimnaziala "Nicolae Balcescu", Pitesti, w Rumunii. Projektem zainteresowane są również przedszkola z Włoch, Turcji, Portugalii, Słowenii, Słowacji i Hiszpanii.

 

Głównymi celami projektu są:

- poznanie miast europejskich

- wzbogacenie wiedzy na temat swojego miasta rodzinnego

- promowanie swojego regionu

- zapoznanie z technologią informacyjną (skype)

- doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim (używanie podstawowych zwrotów w celu komunikacji)

 

Zadania jakie będziemy realizować to:

- opisywanie, za pomocą prac plastycznych, zdjęć i prezentacji audiowizualnych, swojego miasta i legendy dotyczącej jego powstania.

- stworzenie atlasu miast, który będzie „krążył” po Europie i będzie wzbogacany o kolejne miasta europejskie biorące udział w projekcie.

- udział w wideokonferencji i poznanie się dzieci ze swoimi rówieśnikami z innych krajów.

Czary mary z wodą

Email Drukuj PDF

Grupę Biedronek i Słoneczek odwiedziła Pani Jadzia Biadasz laborantka z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Przyniosła z sobą wiele ciekawych rzeczy, odczynników, wodę czystą, wodę po oczyszczeniu i wodę brudną. Przeprowadziła doświadczenia ukazujące zmiany odwracalne i nieodwracalne. Zwróciła uwagę na konieczność oszczędzania wody, a dzieci określiły komu jest potrzebna woda. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, dziękujemy Pani Jadzi.

There are no images in the gallery.

WIELKA PSOTA NA DZIEŃ KOTA

Email Drukuj PDF

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Człowiek rozumny udomowił wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta a w 2006 roku zaadaptowane  zostało także w Polsce. W trakcie obchodów Dnia Kota wybierany jest Kociarz Roku. Na to miano tym razem zasłużyli sobie przedszkolacy  z naszego przedszkola. Dzieci przebrane za swoich ulubieńców wykazały się wiedzą na temat kocich zwyczajów, bawiły się w kocie zabawy, ale przede wszystkim zapoznały się z kocią literaturą na co dzień dostępną w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. I tak oto Dzień Kota minął  z kotem w tle.


There are no images in the gallery.

Bal Karnawałowy

Email Drukuj PDF

There are no images in the gallery.

Strona 33 z 38