Przedszkole nr 17

Nasza galeria

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2014/2015 nasze przedszkole stanie się całoroczną galerią prac plastycznych zatytułowaną ,,Cztery pory roku w twórczości dzieci i rodziców”.

Mamy jesień, więc obrazki o jesieni nam przynieście.

Wspólnie galerię jesienną stworzymy i nasze przedszkole pięknie ozdobimy!!!

PODPISANE PRACE (FORMAT I TECHNIKA DOWOLNA) PROSIMY PRZYNOSIĆ DO SWOICH GRUP.

Z góry DZIĘKUJEMY i doczekać się nie możemy!!!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Email Drukuj PDF

14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. Świętuje więc cały personel przedszkola. Pani intendentka, panie kucharki, panie woźne oraz pan woźny. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie, aby zapewnić dzieciom wszechstronny i harmonijny rozwój. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 5-latki zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W sali Pszczółek zgromadziły się dzieci z pozostałych grup, a przede wszystkim pracownicy przedszkola, aby obejrzeć przygotowany przez dzieci występ, który rozpoczęto od odśpiewania naszego hymnu „Piastowska Gromada.” Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także teatrzyku oraz tańca. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów.

Pani dyrektor i przedstawicielki Rady Rodziców obdarowały nas przepięknymi wrzosami i słodkim poczęstunek. Podczas tego wydarzenia Pani Dyrektor  wręczyła całemu personelowi dyplomy uznania, oraz nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.

Wszystkim pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy podczas opieki i wychowywania najmłodszych członków społeczności.

ŚWIĘTO PYRY W PAWŁOWIE

Email Drukuj PDF

W sobotę 18 października, dzieci z grup „Słoneczka” i „Pszczółki” wraz z rodzicami i wychowawczyniami pojechały do Pawłowa, aby bawić się i spędzić czas w miłej atmosferze. Uczestnicy wycieczki zwiedzili mini ZOO, jeździli bryczką, rywalizowali w przeciąganiu liny oraz integrowali się podczas zabaw w kole. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku – pyry z gzikiem i pieczonych na ognisku kiełbasek. Dopisały dobry humor i pogoda, a wrażenia z wyjazdu pozostaną na długo w naszej pamięci!


Dzień Przedszkolaka

Email Drukuj PDF

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

To święto Ani, Basi i Krzysia...

Dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce”

 

Dzień Przedszkolaka, to święto ustanowione przez sejm, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Taki dzień daje duże możliwości  przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszym przedszkolu  dzieci powitała wróżka, która częstowała cukierkami i czytała bajki.  Odpowiedni dobór literatury, muzyki, oraz zabaw integracyjnych zainspirował przedszkolaków do okazania sobie nawzajem życzliwości, wywołał radość, oraz chęć dzielenia się tym z innymi. Dzieci, aby uroczyście uczcić swoje święto, odśpiewały Hymn Przedszkolaka.Wśród atrakcji zorganizowanych w przedszkolu na wychowanków czekały niespodzianki: dmuchany zamek,  malowanie twarzy, upominki, zabawy  z chustą animacyjną, zabawa z klaunem itp. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł szeroki uśmiech, ponieważ każdy wychowanek wiedział, że to jest jego dzień i jego święto. Na zakończenie dnia zostały rozdane przedszkolakom balony. Wypełnione   marzeniami, radością towarzyszyły dzieciom w drodze do domu. Jeszcze raz wszystkim przedszkolakom życzymy: wszystkiego najlepszego i uśmiechu od ucha do ucha.

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola na zajęcia adaptacyjne dnia 29 sierpnia 2014 r.o godz. 10.00  (piątek). Zajęcia odbywać się będą przy udziale  rodziców. Uprzejmie prosimy o zabranie dla dziecka i siebie miękkiego obuwia.


Strona 32 z 33