Przedszkole nr 17

Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Czerwonak 2018”

Email Drukuj PDF

Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Czerwonak 2018”, w którym udział wziął Olek z grupy Pszczółki.


OLIMPIADA PIASTÓW

Email Drukuj PDF

17 maja odwiedzili nas uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie. Celem spotkania była Olimpiada Piastów zorganizowana w ramach projektu "Mali odkrywcy historii - śladami Piastów". Dzieci rywalizowały z grupą Muchomorki. Gości przywitano w staropolskim stylu. Następnie wszyscy uczestnicy olimpiady złożyli przysięgę uczciwej i sprawiedliwej walki. Na dzieci czekały różne konkurencje m.in. jazda na drewnianym koniu, rzut strzałą, sadzenie ziemniaków. Między konkurencjami uczestnicy odpowiadali na pytania związane z tematyką staropolską zdobywając dodatkowe punkty dla swojej drużyny. Wszyscy doskonale się bawili. W czasie kiedy zliczano punkty, dzieci poczęstowano podpłomykami. Na koniec wszyscy uczestnicy olimpiady zatańczyli słowiański taniec. Dzieci otrzymały dyplom dla szkoły i przedszkola oraz nagrody. Gratulujemy!

 


XXIII Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne

Email Drukuj PDF

Dzieci z grupy Pszczółki prezentowały nasze przedszkole w happeningu dla przedszkolaków. Maszerując z rynku gnieźnieńskiego do MOK-u prezentowały okrzykami hasła ekologiczne. W MOK-u zaprezentowały piosenkę „Posprzątajmy Świat”. Całe spotkanie miało na celu upowszechnianie wiedzy z ekologii i ochrony przyrody, inspirowanie i zachęcanie do poszerzania wiedzy na tematy ekologiczne. Każde przedszkole po prezentacji zostało obdarowane przez organizatorów krzewami w doniczkach do posadzenia na terenie przedszkola.


Światowy Dzień Ziemi

Email Drukuj PDF

22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Święto to ma na celu propagowanie ochrony naszej planety i oczyszczanie jej z tworzyw sztucznych. Dzieci z naszego przedszkola bardzo chętnie przystąpiły do akcji, której celem było oczyszczenie okolic naszego przedszkola ze śmieci plastikowych, papierowych i innych. Zebrane śmieci zostały posegregowane i wrzucone do odpowiednich pojemników.

Przedszkole na medal

Email Drukuj PDF

Strona 3 z 43